اسباب بازی هایی برای کودکان 1 تا 2 ساله


- پازل های چوبی (که شامل 4 -12 قطعه باشند)، بلوک هایی که به هم می چسبند، اشیایی که بتوان با توجه به اندازه، شکل، رنگ و بو مرتبشان کرد و چیزهایی که بتوان با قلاب، دکمه و سگک و قفل آنها بازی کرد.

-وسایلی که بچه ها بتوانند بازی های وانمود کردنی و ساختنی انجام دهند ،مثل بلوک ها، اسباب بازی های حمل و نقل کوچک و محکم، مجموعه های ساخت و ساز، مبلمان اسباب بازی (مثل وسایل آشپزخانه، صندلی ها و غذاهای بازی)، لباس های پوشیدنی، عروسک ها با لوازم جانبی، عروسک های پارچه ای و شن و اسباب بازی های مناسب برای آب.

-وسایل بزرگی که بتوان با آنها چیزهایی خلق کرد. مثل لگوهای بزرگ،ساختن کاردستی با قیچی و کاغذ رنگی.

- وسایلی برای ترسیم نقاشی شامل:مداد رنگی و مداد شمعی های قابل شستشو، قلم موهای بزرگ و وسایل رنگ آمیزی با دست ، ورق های بزرگ برای کشیدن و رنگ کردن، کاغذهای رنگی، قیچی های کودک با قلم های سر ضخیم، تخته گچی و گچ های بزرگ.

-کتاب های تصویری پارچه ای یا مشنبایی که با جزییات کلامی که یک بزرگسال اضافه می کند همراه شود.

-اسباب بازی هایی که بتواند ماهیچه های کوچک و بزرگ آنها را به کار وا دارد - توپ های بزرگ و کوچک برای لگد زدن و پرتاب کردن، وسایلی برای سوار شدن کودکان (مثل واکرهای کودک و اسباب بازی های بزرگی مثل اسب و گاو که کودک می توند بر رویش سوار شود)

-اسباب بازی های جا انداختنی و تطبیق دادنی با فضاهای مختلف.مثل وسایلی که لازم است کودک شی مربع را با فضای مربع و شکل کره را با فضای کروی تطبیق دهد.


-فلش کارت ها که از طریق آنها می توان آموزش هایی در زمینه میوه ها ،حیوانات ،مفاهیم و.....به کودک داد.


متعلق به سایت: دکتر پریسا خسروتاش