روانشناسی کودک - اختلال یادگیری

سوال:
با سلام و احترام کودک ۷ ساله دارم کلاس اول درس هرروز رابااو تمرین می کنیم در همان لحظه نوشتن و خواندن را یاد می گیرد ولی روز بعد قادر به خواندن و نوشتن کلمات نیست یا آن ها را جابجا می نویسد لطفا راهنمایی فرمایید

پاسخ:
با سلام و عرض ادب ،خدمت شما خواننده محترم سایت
با توجه به این که فرموده بودید که کودک شما 7 سال دارد و در کلاس اول درس می خواند ،لازم است بدانید که جای نگرانی چندانی وجود ندارد . چون بسیاری از کودکان در سال اول دچار چنین مشکلاتی می شوند. اما به طور معمول ، در طی سال اول به مرور این مشکلات کم رنگ شده و تقریبا در ابتدای سال دوم برطرف می شود . با این حال بدانید که  نباید شما زمان را از دست بدهید لازم است در این زمینه به مواردی نیز دقت نمایید:
 به نظر می رسد  می بایست سه بعد (حافظه دیداری ،حافظه شنیداری و توجه ) مورد تقویت قرار گیرد.طبق فرمایش شما ، یادگیری در همان  زمان صورت می گیرد اما کدگذاری اطلاعات و ذخیره سازی آنها در حافظه درازمدت به خوبی صورت نمی گیرد. لازم است از طریق بازی هایی به تقویت حافظه دیداری و شنیداری کودک و از طرفی تقویت توانایی تمرکز و توجه کودک اقدام شود . در این زمینه لازم است به مطالعاتی بپردازید و برای دریافت اطلاعات به درمانگر کودک مراجعه نمایید تا دستورات خانگی منظم برای تقویت موارد گفته شده دریافت کنید و تا حدی نیز گذر زمان را نیز لحاظ نمایید تا به نتیجه لازم در این  زمینه دست یابید.

                                                                         دکتر پریسا خسروتاش 
                                                                     روان شناس کودک و نوجوان

Share تاريخ: 1395/10/07 مشاهده : 1520

, , ,گذاشتن نظر